خانه / شهرستان ها / سرپلذهاب / وزیر راه در گفتگو با کرمانشاه پست : یک هفته آینده تحول اساسی در محور کرمانشاه – سرپلذهاب

وزیر راه در گفتگو با کرمانشاه پست : یک هفته آینده تحول اساسی در محور کرمانشاه – سرپلذهاب

مصاحبه1

فرزاد پورمرادی – علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه با سفر به کرمانشاه و بازدید از محور کرمانشاه – سرپلذهاب مشکلات جاده ای این راه پرخطر را بررسی و از تحول اساسی در این محور خبر داد.

وزیر راه در گفتگویی اختصاصی به سئوالات کرمانشاه پست پاسخ داد . علی نیکزاد در پاسخ به این سئوال که سرانجام مشکل این محور که به جاده مرگ و میدان مین لقب گرفته چه زمان پایان خواهد گرفت گفت : ساخت و تعریض این جاده حق مردم است . دولت آقای احمدی نژاد هم اراده اش بر این است حتما این مشکل را حل کند .

نیکزاد با اشاره به پیگیری نمایندگان مجلس در این رابطه افزود : از کرمانشاه تا سرپلذهاب را قطعه بندی کرده ایم . با پیمانکاران نیز صحبت شده است . وی تصریح کرد  : تمام اختیارات در این رابطه را به استاندار کرمانشاه تفویض می کنیم تا آنرا جزو کارهای اولویت دار قرار دهند .

وزیر راه و شهرسازی درباره منابع لازم برای ساخت و تعریض این محور پرخطر گفت : سال های سال برای این محور تنها یک تا دومیلیارد تومان مصوب شده اما حال به ۳۷ میلیارد تومان افزایش یافته است و تلاش می کنیم کسری مالی آن نیز از منابع مختلف دیگر تأمین کنیم .

علی نیکزاد تأکید کرد : از یک هفته آینده یک تحول اساسی در بحث ساخت این پروژه در سرتاسر مسیر ( کرمانشاه تا سرپلذهاب ) شاهد خواهیم بود .

وی درباره وضعیت گردنه پاطاق به کرمانشاه پست گفت : ما دو راه داریم که یا باید مناسبات بین المللی را بررسی کنیم و مدت زمانی مسیر ترازیت را جایگزین کنیم که اگر چنین نشود کار در این مسیر هفت کیلومتری سخت خواهد بود .

وی ضمن تشکر از دستور مقام معظم رهبری پس از سفر معظم له به استان برای ورود به ساخت این محور گفت :  تا دو سال قبل و پیش از سفر مقام معظم رهبری هیچکس حق نداشت در گردنه پاطاق کوچکترین اقدام عمرانی بدلیل مباحث دفاعی و امنیتی انجام دهد ولی الان چنین اختیار و اجازه ای داریم و انجام خواهد شد .

در هفته های اخیر مشکلات محور اسلام آبادغرب – قصرشیرین به مجلس کشیده شد و فتح الله حسینی نماینده حوزه انتخابیه منطقه در مجلس شورای اسلامی پس از تذکر ؛ استیضاح را دستور کار دنبال کرد . در این بین بیش از ۹۰ نماینده مجلس با ارسال نامه ای خواستار حل مشکلات و تعریض این محور تجاری – مذهبی شدند .

حاشیه های حضور وزیر راه و ترابری در محور اسلام آبادغرب – قصرشیرین:

- حضور برخی از خانواده های جان باخته حوادث رانندگی در این محور به همراه عکس

- حضور دهها لودر و وسایل راه سازی در مسیر بازدید وزیر و غیب یکباره آنها پس از پایان بازدید

- حضور برخی مقامات سایر شهرستان های استان در این بازدید !

- سکوت استاندار !

- بایکوت خبری برخی خبرگزاری های استان درباره انعکاس خبری وزیر در محور یادشده

و سرانجام استقبال افکار عمومی شهرستان های سرپلذهاب و قصرشیرین درباره تلاش های فتح الله حسینی نماینده حوزه انتخابیه شان در مجلس شورای اسلامی برای بازدید وزیر راه و شهرسازی در منطقه

۲ نظر

 1. از صمیم قلب آرزوی تحقق این وعده ها را دارم ….
  هرچند با استناد به حاشیه های مندرج در ذیل گزارش به ذهنم رسید که بگویم ، به قول ما کرمانشاهی ها :
  ” گَمان نیه کم فلانی ” !!!
  و باز هم امیدوارم که این ضرب المثل اشتباه برایم تداعی شده باشد .
  با سپاس از کرمانشاه پست .

 2. پاینده باشی “کرمانشاه پست”.
  بلاخره خبرنگاریی پیدا شد و حرف دل مردم را میزند.
  امیدوارم به انتقادهای خودت ادامه دهی.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>