خانه / شهرستان ها / اسلام آبادغرب / اسلام آبادغرب از نگاه دوربین؛ زباله دان کرمانشاه ؛ محروم از حداقل ها

اسلام آبادغرب از نگاه دوربین؛ زباله دان کرمانشاه ؛ محروم از حداقل ها

کرمانشاه پست – تصمیم بر آنست هر هفته یک شهر استان را از نگاه دوربین رصد کنیم . اسلام آبادغرب نخستین انتخاب بود و هنگامی که قدم نهادیم با چهره ای نه در خور شهر بلکه بیشتر شبیه شهر زباله ها بود و سخت متعجب شدیم پس آنهمه نخبه سرایی و خدمت رسانی در کجای این زباله خانه تبلور یافته است . تصاویر را با شرحی کوتاه می بینیم هر چند تعداد فراوانی را در آرشیو خود ذخیره ساختیم از اینهمه ناکارآمدی مسئولین :

زباله-های-شهری_mini

در سراسر این شهرستان آنچه نمود بیشتری دارد زباله های رها شده در جای جای آن است که بوفور یافت می شود  …

انتهای-شهرستانی_mini

کودکان اسلام آبادی : همزیست با زباله ها و فاضلاب رها شده شهری …

مرکز-شهر_mini

اشتباه نکنید ؛ اینجا فاضلاب روستایی نیست . بلکه دقیقاً مرکز شهر و بغل دست میدان امام خمینی (ره) شهرستان محروم اسلام آبادغرب است .

حاشیه-نشینان_mini

براستی در این حلب خانه ها چه کسانی زندگی می کنند ؟ روی پل معروف بیمارستان است . نقطه ای مجهول که احتمالا مسئولان شهر نمی بینند … یا حاشیه نشینان تازه شهرند !!! یا …. ما که بیشتر از این جرأت پیشروی نداشتیم …

جوانان-شهر_mini

براستی جوانان اسلام آبادی درباره شهرشان چه می اندیشند ؟؟؟

نوجوانان-شهر_mini

و نوجوانانش در چه حال اند؟؟؟ احتمالا دوربین ما منفی نگار است اما …

بدره-ای1_mini

شاید این تصاویر دروغ بگویند و هدفش سیاه جلوه دادن خدمت رسانی به مردم است ؟؟؟؟

صف-گاز_mini

اینجا اسلام آبادغرب است و مردمانش از فربهی توسعه به صف آمده اند !!!!

خیابان-ها_mini

کوچه پس کوچه ها و خیابان هایش بوی بهار می دهد و شرشر آب روان !!!!

کشاورزی_mini

احتمالاً مردمان این دیار سیاه نمایی می کنند که یک دهه ای بیش خیابان هایشان از اسفالت دریغ شده اند !!!!

جاده-ها_mini

و اینست ثمره تلاش مسئولان و نخبه سرایان شهرش … از فرط تلاش ترک برداشته اند!!!

معلولان-شهر_mini

و براستی سهم تو نازنین نشسته بر ویلچر از اینهمه تلاشگری! مدیران چیست ؟ آنها که از مناسب سازی محیط شهری برای دیگران درمانده اند مگر فکری برای مناسب سازی محیط زیستی معلولان می کنند ؟؟؟ دستانت در کنار بی مهری دست مسئولین چه گرم بود و پر مهر … شاید تو نیز سیاه نمای شهر باشی … هر چه باشی بر دستانت بوسه می زنیم و تنها می شود یک جمله گفت : آه ای تمام مسئولین شهر اسلام آبادغرب فرقی نمی کند در چه رسته و دسته ، اداره یا نهادی هستید … آیا لیاقت سکانداری و مدیریت تنها این شهرستان را دارید ؟!

۱۷ نظر

 1. با تشکر لطفا زود منتشر کنید

 2. تلاشهای کرمانشاه پست بعنوان یک رسانه ی  کاملن مردمی که از هیچ ارگان و سازمانی تغذیه نمیشود
   و صدای درد مردم است تحسین برانگیز است . این نمونه ی واقعی ی رسالت خبرنگاریست تا سیه روی شود
   هر که در او غش باشد . سپاس و خسته نباشید 

 3. واقعا متاسف شدم
  واقعا چرا؟
  مردمان این دبار چه گناهی دارند
  تا توپ و تانک بود غریبه ها بودند .. مسولین شما چرا؟؟؟

 4. ممنون از شما بابت انعکاس این وضعیت شهرستان ها ی استان
  امیدوارم با ثابت قدم بودن شما دراین راه مسئولان ناکارآمد استان به خودشان بیاره و به هاوار مردم برسن

 5. واقعا خسته نباشید ، شما تونستید گوشه ای از مشکلات مردم زجر کشید ی اسلام آبادغرب را به تصویر بکشید . واقعا ممنون

 6. فریاد اسلام آبادی

  فرزاد جان … تمام کردی . ممنونم .ممنونم و به دوستی به تو افتخار می کنم . کرمانشاه پست سلام

 7. با تشکر از کرمانشاه پست، رسانه ی ارزشمند شهر و استانمان.
  نادیدنی ها را باید در این تصاویر دید. امیدوارم که با انتشار این تصاویر، مقامات مسئول از خواب خرگوشی بیدار شده و فکری به حال بدبختیهای مردم بکنند.

 8. مسولین کجا هستند که ببینند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. واقعا باعث تاسفه که همه در جریان انتخابات میان و حرف میزنن که فلان و بهمان
  اما واقعیت شهر از این هم بدتر است که در این عکسها دیدیم ….
  مسئول کجا بود عزیز دل برادر

 10. ممنون از شما بابت انعکاس وضعیت شهرستان ها ی استان

 11. مسئولین محترم ، ای عزیزانی که لحظه ای از دیانت و مسلمانی غافل نیستین ! حالا که سی و سه ساله اسمشه عوض کردین ، لااقل حرمت اسمیه که روش گذاشتین نگه دارین .!!!!!
  والله و بالله ای اسمش آبادی نیست …..

 12. دیدن این مناظر و عکسها از :
  کشوری که روی منابع نفت و گازخوابیده ،
  شرم آور است . !!!!
  این جا سکونتگاه مردمیست که در طول تاریخ ( دست کم معاصر) جزء اولین مدافعان این مملکت بوده اند …
  اینجا جایگاه زندگی کسانی است که در جنگ هشت ساله هر مصیبتی را متحمل شدند و صبورانه تاب آوردند …
  اینجا اسلام آباد است …

 13. من فکر نمی کردم در ایران چنین جاهایی هم باشه.خیلی دردناکه

 14. او وه . بابا کشور ما از این ویرانه بهتره . همشهری شما در بورکینافاسو

 15. سلام امشب اتفاقی این تصاویر رو از شهر عزیزم اسلام آباد (که من به نام شا باد )آن را میشناسم دیدم.دیدم وخجالت کشیدم به جای مسولین تلاشگر بعد ازدواج به کرج امدم .۱۴سال است که اینجا ساکنیم .اینجا از وقتی که امدیم تغییرات بسیاری کرده اما هر بار که به شاباد میرویم جز خرابی های روز افزون چیزی نمی بینیم.یعنی شهری که مردمان سختکوش وبا ایمانی دارد لیاقت داشتن شهری اباد نه فقط به اسم را ندارد.شهری که هشت سال زیر بمباران دشمن و بعد در تصرف منافقین بود وسربلند بیرون امد باید چنین باشد .واقعا سهل انگاری از مسولین شهر است یا بودجه برای ابادانی نیست ؟چه کسی پاسخگوست ؟این مردم محروم ازامکانات اولیه شهری مثل اسفالت ومحروم ازپاکیزگی وزیبایی شهری و مهمتر از همه محروم ازفرصتهای شغلی برای جوانان واقعا مستعدش شکایت پیش چه کسی ببرند؟؟؟؟؟ممنون از کرمانشاه پست برای انعکاس .

 16. انگار تو هر کدام از جا آشغالیی های اسلام اباد یک سگ یا یک گربه مرده هست واقعا تو کل عمرم ندیدم که حتی برای یک بار هم که شده این جا آشغالی ها رو بشورن در حالی که تو شهر های دیگه ماهی چند دفعه این کار رو انجام میدن بالاخره یه شهروند درجه دومی گفتن یه شهروند درجه اولی گفتن یه کردی گفتن یه فارسی گفتن…

 17. حسین نریمانی کرمانشاهی(عکاس وخوشنویس)

  درودبرشما،درداسلام آبادواسلام آبادی ازبی ارزگی،مسولین اش نیست.ازبی مسولیتی خودمردم است.مردم این وضعیت راقبول دارندوباکمال تاسف با آن خوگرفته اند.دراکثرکوچه هامملوازمشمع وپلاستیک وکاغذوهزاران هزارنخاله ی ساختمانی وغیره است.بگذاریدخاطره ای رابرای شمابازگوکنم.درآخرین انتخابات شوراهای شهر،توفیق دیداری حاصل آمدوبه درخواست یکی ازدوستان برای سفری ازجنس عکاسی آمده بودم.باکمال تعجب متوجه شدم کاندیدی که دم ازپاکیزگی شهروبرزن ومحله می زد،درمنزل مسکونی خودکومه ای ازشن وماسه بودوشده بودبازیگه طفلان وبچه های محل.دقت می فرماییدخوداین عزیزکاندید.درطبل می کوبیداسلام آبادراخاک گرفته ودرکوچه های آن بعدازاندک بارانی به گل ولای مبدل می شود؛ولی خودحاضرنبودبیلی یاجارویی به دست گرفته ودم درمنزل خودرانظافت کند.برادروخواهرمن تاکی بایدچشم انتظارمسوولین بود.کس نخاردپشت من-جزناخن انگشت من.چه اشکال داردمردان وزنان ساکن درکوی وبرزن مشمعی دردست داشته باشندولااقل کوچه ی خودراتمیزکنند.به خداوندی خدااگربه تعداکوچه هایک ((سپور))هم بگذارندبازهم کم است.نه عزیزمن دردجای دیگریست.آستین این جماعت تازمانی که درجیب است وضعیت همین است که می بینید.همه بی خیال شده اند،همه منتظراندکسی بیاید،کسی آستین بالابزند.کسی وکسی وکسی……نه برادرمن،جماعتی که برای رای خوداحترام قائل نیستندورای خودرابه سمن بخس می فروشند.نمیدانم به کدام مقدسات قسم بخورم درشعب هایی ازرای گیری کسانی که تعدادشان هم کم نبوددرقبال یک شارژ موبایل رای خودرامی فروختند.بعدهمین اشخاصیکه رای ارزشمندخودرابه بهایی اندک وناچیز می فروختند.به محض مشکلی جارمی زنندکه آقاشهربی کلانتراست شهرماکثیف است. بروید،ببینیداستانهای دیگربهشت است.نه جان برادربهشت رابه بهادهند.توبهای خودرابه قیمتی به اندازه ی (هیچ))فروختی.تنهاهنراین جماعت این شده که تقصیررابه گردن این آن بیاندازند.هموطن خوب من کاهلی بس است وقت است که کاری کنیم کارستان .نشان دادن آشغال کوچه هاهنرنسیت،اگرتوانستی چندنوجوان راجمع کنی وبگویی امروزبرویم فلان محله ونخاله هاراجمع کنیم آنوقت هنرکرده ای وبعدا”بیا گزارش تصویری هم بگیروقطعا”من کف پای توراخواهم بوسید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>